Nierówna walka ze złem

Zło stanowi mroczną część życia każdego człowieka. Już od najmłodszych lat ta prawda jest wpajana dzieciom zarówno przez ich bliskich jak i przez nauczycieli czy rówieśników. Czasem przyjmuje postać nielubianej koleżanki z klasy, która ochoczo wytyka błędy, używając przy tym niewybrednych słów. Innym razem sprytnego złodzieja, który pozbawia nas dóbr osobistych, a w niektórych przypadkach seryjnych morderców, o których czytamy w serwisach informacyjnych. Niekiedy jednak działalność bezwzględnych kryminalistów przestaje być jedynie doniesieniem prasowym i zaczyna dotykać nas bezpośrednio. Na własnej skórze doświadczyli tego bohaterowie książki pod tytułem “Wiwisekcja zbrodni”, którą napisał Andrzej Janikowski.

Czarna passa

Gdy w Parku Południowym we Wrocławiu odnaleziono zwłoki, nikt nie przypuszczał, że to dopiero początek makabrycznej serii wyrafinowanych zabójstw. Mieszkańcy miasta nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się z szoku, gdy dzień później, na terenach ogródków działkowych, znalezione zostało kolejne ciało. Stan denata i kilka innych tropów pozwalają stwierdzić policji, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, który jest wyjątkowo nieobliczalny. Wysnuwają również wniosek, że może być on szaleńcem religijnym, co zdecydowanie nie napawa optymizmem.

Wyścig z czasem

Wszystkie ofiary są starannie okaleczone. Na domiar złego, ciągle ich przybywa. We Wrocławiu zaczyna szerzyć się panika, a społeczeństwo pogrąża się w lęku i podejrzliwości. Sprawę nadzoruje i bada doświadczony funkcjonariusz, podkomisarz Roman Sadkowski. Wkrótce przeprowadzone analizy pozwalają stwierdzić, że sprawca posiada motywy, którym daleko do religijnego fanatyzmu. Śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane, a przeciwnik jest inteligentny, przebiegły i jak na razie nieuchwytny. Policja czuje coraz większą presję. Stres, zdenerwowanie i zmęczenie dają o sobie znać. Kto pierwszy popełni błąd? Sadkowski i jego podwładni, czy tajemniczy morderca? Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko?

Andrzej Janikowski, autor, to dobrze znany polski pisarz, który zjednał sobie sympatię wielu czytelników dzięki swoim publikacjom z następujących gatunków literackich: kryminał, thriller oraz literatura sensacyjna. Z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem, jednak jego droga zawodowa koncentrowała się głównie wokół słowa pisanego. Dziennikarstwo jest jedną z jego największych pasji, był również związany z wieloma różnymi wydawnictwami.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com