Podróże w czasie i w przestrzeni

O czym opowiada "Wiwisekcja zbrodni"? Oto Park Południowy we Wrocławiu. Na terenie tego kompleksu zieleni zostają odnalezione brutalnie okaleczone zwłoki. Nie mija kilka dni, a na terenie ogródków działkowych zostaje odnalezione kolejne ciało. Policja sądzi, że to ten sam morderca, ponieważ ciała zostają okaleczone w ten sam sposób

Wszystko zanosi się na to, że kiedyś w przyszłości będzie możliwe podróżowanie w czasie i w przestrzeni. Kosmos to jedna wielka niewiadoma, która kiedyś na pewno zostanie w całości odkryta. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. W każdym razie ludzie coraz bardziej zapuszczają się w przestrzeń kosmiczną i kto wie, być może kiedyś przeniosą się tam na stałe? Przekonamy się. Tymczasem na razie nie w przestrzeni kosmicznej, ale na ziemi możemy poczytać doskonałe książki s-f, które na pewno spodobają się wszystkim miłośnikom tego gatunku. Czas na propozycję od wydawnictwa Rebis “Gwiazdy moim przeznaczeniem“. Autorem książki jest Alfred Bester.

Science-fiction

Alfred Bester to człowiek, którego należy poznać. To autor, który został wybrany do Galerii Sławy Science Fiction uhonorowany tytułem Wielkiego Mistrza SFWA. Jego dzieła mają już swoje lata, ale nadal cieszą się ogromną popularnością wśród wielu czytelników. Zmarł 30 września 1987. Zanim dokonał swojego żywota to zdobył Nagrodę Hugo w 1953 roku za “Człowiek do przeróbki”. “Gwiazdy moim przeznaczeniem” to jego jedno z najbardziej znanych dzieł. Tak doskonale dał się zapamiętać miłośnikom gatunku science-fiction, że na jego cześć jedna z postaci telewizyjnego serialu “Babilon 5” nosi nazwisko Alfred Bester.

Złoty wiek ludzkości

Czym jest złoty wiek ludzkości. To XXV stulecie. To czas, kiedy wszystko wydaje się o wiele łatwiejsze i szybsze do zdobycia. W sumie można powiedzieć, że to czas dla niektórych, gdzie łatwiej się żyje. Dla niektórych, ponieważ nie każdy czerpie radość z tego co ma pod ręką. W tym właśnie złotym wieku ludzkości podróże kosmiczne to norma. To tak samo naturalna sprawa jak jedzenie. Nie wszyscy korzystają z technologii w należytym kierunku. Są takie osoby, które chcą tylko i wyłącznie przeżyć każdy dzień. Do takich osób na pewno zalicza się Guliver ‘Gully’ Foyle. Brak ambicji, przeciętniak, nigdy nie myślał, że życie przyniesie mu jakąś radość. Jego przyszłość nie rysuje się różowo. Szczególnie teraz. Właśnie utknął na wraku i powoli traci nadzieję na przeżycie. Pojawia się nadzieja, ponieważ jego sygnał alarmowy wyłapuje przelatujący obok statek, który nawet na jego s.o.s nie reaguje Gully wściekły jak nigdy postanawia wziąć się za naprawę statku i wyruszyć w pogoń za frachtowcem, który mu nie pomógł. Zemsta jest słodka, a on im udowodni co się dzieje, jak nie reaguje się na sygnały alarmowe. Czy zemsta będzie przebiegała faktycznie tak jak Gully to sobie zaplanował?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com